Chór [...] odgrywa w utworze istotną rolę, ale akompaniament ma nietypowy: poza samym Możdżerem grającym na czeleście i syntezatorze - fortepian [...], wibrafon [...], instrumenty perkusyjne [...].
źródło: NKJP: Dorota Szwarcman: Ambitniejsze od Rubika, Polityka, 2009-03-07
Czelesty, z racji jej tajemniczego, baśniowego brzmienia, użył Piotr Czajkowski w tańcu wieszczki cukrowej w balecie Dziadek do orzechów.
źródło: NKJP: Internet
Po pożarze Filharmonia Krakowska otrzymała kilka instrumentów, m.in. cztery kontrabasy, fortepian, czelestę i bęben.
źródło: NKJP: Mocny dźwięk, Dziennik Polski, 1998-08-07
[...] to płyta dojrzała, pełna jednak dziecięcej radości, skrząca się delikatnymi dźwiękami harfy, celesty, klawikordu i pozytywki.
źródło: NKJP: Poczuć wszystkie dźwięki świata, Mazowieckie To i Owo, 2001-09-16
Jego firma [...] działa na rynku 10 lat. Zaczynała skromnie od jednego fortepianu marki Yamaha i 10 wypożyczeń na rok. Do tej pory dorobiła się dwóch fortepianów [...], dwóch klawesynów oraz trzech celest, a liczba wypożyczeń w roku dochodzi do trzystu.