burza mózgów
-
metoda grupowego rozwiązywania problemów, polegająca na tym, że członkowie grupy zgłaszają wszelkie nasuwające się im pomysły na rozwiązanie danego problemu, a ocena tych pomysłów przeprowadzana jest dopiero później
-
CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA
Działalność intelektualna człowieka
nazwy działań intelektualnych człowieka -
- prawdziwa; wielka burza mózgów
- uczestnik; zasady; technika; efekt, wynik burzy mózgów
- wywołać/wywoływać, zrobić burzę mózgów
uczestniczyć w burzy mózgów
-
Zasady burzy mózgów są proste: wszyscy uczestnicy podają pomysły rozstrzygnięcia problemu. Każdy pomysł jest dobry, nie wolno krytykować.
źródło: NKJP: Robert Rządca, Paweł Wujec: Mikroszkółka negocjacji , Gazeta Wyborcza, 1997-04-04
Spotkanie o międzynarodowym charakterze będzie podsumowaniem sześciomiesięcznej pracy w poszczególnych krajach oraz forum wymiany poglądów, pomysłów i informacji. Efektem tej burzy mózgów będzie stworzenie projektów i planów na przyszłość.
źródło: NKJP: (TEZ): Dialog o wspólnej Europie, Dziennik Polski, 2001-03-15
Wśród speców od kultury i decydentów rozpętała się burza mózgów. Pomysłów bez liku – kubańskie rytmy z Jose Torresem, kolejna edycja rock’co’rock, Monika Brodka, festyn rycerski, kino w plenerze itd.
źródło: NKJP: Grzegorz Wawoczny: Wiśnia zza wielkiej wody, Nowiny Raciborskie, 2007-02-27
– Pierwsza koncepcja jest zatem taka, że Skowroński chce zabić kogoś właśnie w tamtych okolicach. [...] – Michalski spojrzał pytająco na zebranych. – Czy ktoś ma inne pomysły? Zróbmy burzę mózgów.
źródło: NKJP: Tomasz Konatkowski: Przystanek Śmierć, 2007
Przyszli, zaproponowali, zaczęli tworzyć i wymyślać. Efekt tych kilkunastotygodniowych spotkań i nieustannych burzy mózgów macie przed sobą.
źródło: NKJP: Mamy portal dla studentów!, Echo Dnia, 2007-03-02
-
typ frazy: fraza rzeczownikowa
ż, odmienny: burza -
ang. brainstorm