ktoś wyszedł przed szereg

ktoś wybiegł przed orkiestrę

 • pejorat.  ktoś zrobił coś wcześniej niż należało, bez uzgodnienia z innymi osobami, wraz z którymi tworzy pewną grupę lub organizację
  • ktoś wybiegł przed orkiestrę
  • ktoś wybiegł przed szereg
  • ktoś wyskoczył przed orkiestrę
  • ktoś wyskoczył przed szereg
  • ktoś wyszedł przed orkiestrę
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Ocena i wartościowanie

  wola, postawy, nastawienie człowieka wobec świata i życia

 • Wizyta [...] na Śląsku nie była efektem wydarzeń na kongresie. Zapowiedział się już na początku listopada. Nie znał sprawy. [...] Nie miał też prawa wypowiadać się. Wyszedł przed szereg. Nie poczekał na decyzję władz krajowych, której należy się spodziewać 29 listopada.

  źródło: NKJP: Aldona Minorczyk-Cichy: Jeśli PO ma kogoś dosyć, to Ormańca, Dziennik Zachodni, 2008-11-19

  Ostateczna decyzja w sprawie ośrodka jeszcze nie zapadła i ktoś chyba niepotrzebnie wybiegł przed orkiestrę – mówi Elżbieta Żytyńska, rzecznik prasowy starosty. - Cały czas jesteśmy w stałym kontakcie z władzami województwa i mamy sygnały, że o tym, jaki będzie los ośrodka egzaminowania w Kłodzku, dowiemy się lada moment.

  źródło: NKJP: Natalia Wellmann: Jest chaos, Gazeta Wrocławska, 2003-05-30

  Czy polski rząd, który już raz popełnił ogromny błąd podpisując umowę z ustępującą administracją Busha, znowu będzie chciał wybiec przed szereg, czy też poczeka na stanowisko nowego prezydenta?

  źródło: NKJP: Internet

  Ambitny jak rekin Wysokiej szarży oficer WP w rozmowie z „Gazetą” tak scharakteryzował Wileckiego: „Na odprawach i naradach często zabierał głos, ale nigdy nie wyskoczył przed orkiestrę.

  źródło: NKJP: Ewa Milewicz: Kim jest gen. Tadeusz Wilecki, Gazeta Wyborcza, 1995-02-06

  [...] komisja śledcza powołana do wyjaśnienia tak zwanej afery Rywina szykuje się do ostatniego etapu, czyli do przedstawienia wspólnego sprawozdania ze swoich wszystkich prac i ustaleń. Niestety, niektórzy jej członkowie, [...] nie wytrzymali napięcia, może raczej nie wstrzymali swoich ambicji i wyskoczyli przed szereg z własnymi wersjami afery.

  źródło: NKJP: Wiesław Władyka: Bębnienie przed orkiestrą, Polityka, 2004-03-13

  Lewicowy zarząd miasta wyszedł przed orkiestrę i przekazał MPO pieniądze nie znając faktycznie realnych potrzeb. Bo skąd mógł je znać, skoro program do dziś nie jest wdrożony do końca?

  źródło: NKJP: Selektywna zbiórka odpadów, Co Tydzień Jaworzno, 2003-09-10

 • typ frazy: fraza czasownikowa

  dk, npch; odmienny: wyjść

  odpowiednik aspektowy: ktoś wychodzi przed szereg

Data ostatniej modyfikacji: 23.02.2016