słoń nadepnął na ucho komuś

 • żart.  ktoś zupełnie nie ma słuchu muzycznego i jest kompletnie niemuzykalny
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA FIZYCZNA

  Budowa i funkcjonowanie ciała ludzkiego

  zmysły


  CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Działalność artystyczna człowieka

  muzyka

 • [...] jeżeli dziewczyna jest bardzo ładna, ma nienaganną figurę, a słoń jej nadepnął na ucho, to ani ładnie nie zatańczy, ani się ładnie nie zaprezentuje.

  źródło: NKJP: Iwona Ogrodowska-Ogórek: Rozmowa o lekkim zabarwieniu erotycznym, Echo Dnia, 2006-07-28

  Pan Piotr ze śmiechem przyznaje, że czasami do mikrofonu podchodzą osoby, którym słoń nadepnął na ucho. - Próbujemy ich pacyfikować, co nie zawsze się udaje - dodaje.

  źródło: NKJP: (LB): Karaoke po łódzku: Express Ilustrowany, 2004-02-09

  - Wasze dziecko mo pełny słuch. Mo słuch absoooolutny, hundertprocentlich! Ta dziołszka mo w sobie skarb. Marianna z radości trzepnęła dłońmi w kolana, Adela zaczęła szlochać ze szczęścia, a Lucjan zasępił się, bo i Adeli, i jemu słoń nadepnął na ucho. Po kim to miała?

  źródło: NKJP: Kazimierz Kutz: Piąta strona świata, 2010

  Mirka w radosnym nastroju krzątała się po lśniącej czystością kuchni, podśpiewując pod nosem: Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina... Od komputera wtórował jej Józinek, któremu - w przeciwieństwie do reszty rodziny Szumskich - słoń nie nadepnął na ucho, a strzelanie do umykających rakiet wcale mu nie przeszkadzało podjąć słów znanej kolędy.

  źródło: NKJP: Kinga Dunin: Tabu, 1998

  Pan Marian po kursach tańca, wie doskonale, jak dobierać sobie partnerkę. Jest wymagający. Nie cierpi zabawy „na zająca”, gdy kobieta podryguje przy nim bez sensu, jakby słoń jej nadepnął na ucho. Musi poruszać się jak kocica, mieć świetne wyczucie rytmu i znać kroki.

  źródło: NKJP: Anna Górska, Katarzyna Kachel: Być na fajfie, Gazeta Krakowska, 2004-07-31

 • typ frazy: fraza zdaniowa

  dk

Data ostatniej modyfikacji: 04.11.2013