papka

Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

2. informacyjna

  • 2.

    pejorat.  odpowiednio przygotowany przekaz informacyjny, który nie wymaga dużej wiedzy i skupienia odbiorcy
  • CZŁOWIEK W SPOŁECZEŃSTWIE

    Środki masowego przekazu

    telewizja

    • amerykańska; informacyjna, komercyjna, kulturowa, masowa, medialna, muzyczna, popowa, popkulturowa, propagandowa, reklamowa, telewizyjna; lekkostrawna, odmóżdżająca papka
    • papka kultury masowej
    • papka dla małolatów, dla mas
  • Z pewnością nie należało na początku lekceważyć totalitarnych doktryn, postrzeganych przez ich krytyków jako papka mętnych, niespójnych i absurdalnych idei.

    źródło: NKJP: Jan Baszkiewicz: Świat w XX stuleciu, Polityka, 2000-01-01

    Niektórym krytykom brakuje odwagi rzetelnej oceny pracy poetów i siły przeciwstawienia się skrajnemu nurtowi postmodernistycznej papki, który promuje: paplaninę, słowną biegunkę, gry w słowa i straszy rychłym upadkiem klasyki poetyckiej.

    źródło: NKJP: Witold Wojciec Mazur: Na ławie oskarżonych, Akant, 2006-12

    Kim są odbiorcy, słuchacze? Na pewno to ci, którym przejadła się papka, jaką serwują media na co dzień, w każdej stacji radiowej.

    źródło: NKJP: Ewa Bugno: W radiowej Trójce, Gazeta Krakowska, 2002-11-12

    Coraz większą liczbę osób w zupełności satysfakcjonuje telewizyjna, odmóżdżająca papka.

    źródło: NKJP: Krzysztof Kucharski: Felieton codzienny, Gazeta Wrocławska, 2003-09-30

    [...] młode umysły nasycone są papką kultury masowej, zepsute przez słuchanie rocka, oglądanie tandetnych filmideł i czytanie szmirowatych gazetek [...].

    źródło: NKJP: Zbigniew Mikołejko: W mroku oświecenia, Gazeta Wyborcza, 1993-07-23

  • część mowy: rzeczownik

    rodzaj gramatyczny: ż

    liczba pojedyncza liczba mnoga
    M. papka
    papki
    D. papki
    papek
    C. papce
    papkom
    B. papkę
    papki
    N. papką
    papkami
    Ms. papce
    papkach
    W. papko
    papki

    Inne uwagi

    Zwykle lp

  • Zob.  papa  (masa)