Mężczyźni stracili nerwy i wpadli w panikę. Podczas bezładnej ucieczki ciężko zranili dwie osoby, skasowali pięć pojazdów i zbiegli do Niemiec.
źródło: NKJP: Izabella Jachimska: Szturmem przez granicę, Super Express, 1998
Nie wierzymy, że matematyczka mogła pobić ucznia. Jest spokojna. Inni nauczyciele byliby w stanie to zrobić, gdyby stracili nerwy, ale nie ona - mówią uczniowie z innej drugiej klasy tej szkoły, z którymi rozmawiamy przed lekcjami.
źródło: NKJP: Bydgoszcz: Nauczycielka matematyki pobiła ucznia?, Gazeta Pomorska, 2008-12-15
Nigeryjczyk stracił nerwy i krótko po faulu rywala kopnął go z premedytacją w brzuch.
źródło: NKJP: (MARO): W piłkę lub w nogi, Dziennik Polski, 2005-07-14
[...] antagoniści tak bardzo bali się stracić nerwy przed kamerami, że dyskusja przerodziła się w śmiertelnie nudną, chłodną wymianę złośliwości. Czesi cenią bowiem u polityków spokój i kulturę, zbyt gwałtowne gesty nie przysparzają tu punktów.
źródło: NKJP: Tomasz Maćkowiak: Kto, jak nie Klaus?, Gazeta Wyborcza, 1996-05-25
Z różnych stron kraju napływają informacje o tym, że jakiś belfer przylał uczniowi, bo akurat wyszedł z nerwów.
źródło: NKJP: Władysław Ziobro: Bez narkozy, Dziennik Polski, 2005-10-28