praca u podstaw

Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

2. z młodzieżą

  • 2.

    realizacja długofalowego planu zakładająca pracę z osobami znajdującymi się najniżej w hierarchii, aby na ich talentach i możliwościach budować całą strukturę instytucji
  • CZŁOWIEK W SPOŁECZEŃSTWIE

    Edukacja i oświata

    organizacje/placówki opiekuńcze i kulturalne

    • nieustanna, ogromna, solidna praca u podstaw
    • program pracy u podstaw
    • rozpocząć pracę u podstaw, zabrać się do pracy u podstaw
  • - Jest powierzchowny. Praca u podstaw go nie interesuje, tylko efektowne działania na szczytach. Kocha ładne hasła o potrzebie profesjonalizmu w piłce, ale hasłami niczego się nie zbuduje - mówi Stanisław Płoskoń, prezes Górnika Zabrze.

    źródło: NKJP: Sławomir Mizerski: Zibi zwycięzca, Polityka nr 2288, 2001-03-10

    Najistotniejsza jest jednak praca u podstaw. Trzeba szukać materiału. Wyławiać talenty i pracować z nimi. Znów propagować ideę biegów redaktora Hopfera 3x30 minut (x 130 tętno)w tygodniu, bo dzisiaj młodzi są coraz mniej odporni.

    źródło: NKJP: Michał Palica: Pokochał sport ze wzajemnością, Tygodnik Rybnicki, 2008-06-10

    - Episkopat prowadzić będzie pracę u podstaw: informować księży na wszystkich szczeblach o charakterze UE i szansach związanych z członkostwem w niej. Będzie też przygotowywać społeczeństwo.

    źródło: NKJP: Małgorzata Alterman: Rozmowa z Ursulą Stenzel, Gazeta Wyborcza, 1997-11-06

    - Inaczej bym to poprowadził. Po prostu zająłbym się pracą u podstaw. Pracą w terenie, a nie polityką. Uświadamianiem, jakie korzyści niesie olimpiada i jakie obowiązki nakłada na obywateli.

    źródło: NKJP: z Andrzejem Bachledą Curusiem, Jurek Jurecki: Na razie jesteśmy w piątej lidze, Tygodnik Podhalański nr 20, 1999

  • typ frazy: fraza rzeczownikowa

    ż, odmienny:  praca 
    Zwykle lp