coś wciska w fotel kogoś

 • utwór artystyczny lub jego fragment wywołuje u odbiorcy bardzo silne pozytywne emocje
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Stany psychiczne człowieka

  emocje i uczucia

  • coś wciska w fotel czytelnika, słuchacza, widza
  • film, książka, opowiadanie; fabuła, muzyka, narracja wciska w fotel kogoś; efekty specjalne; wydarzenia wciskają w fotel kogoś
 • Atutem jest także to, że grają mniej znani aktorzy, dlatego też nie kojarzą nam się tak bardzo z poprzednimi kreacjami. Pewnie, że jest kilka scen, które mogłyby być odrobinę krótsze, ale zaznaczam to jedynie dlatego, że jestem zwykle marudą. Inne sceny natomiast wprost wciskają widza w fotel.

  źródło: NKJP: Elzbieta Podolska: Władca zmienia świat, Gazeta Poznańska, 2002-02-13

  Co innego klasyczna muzyka arabska, ma naprawdę głęboko poruszające melodie, aż do samego dna duszy, mało słyszałem równie transowych melodii, jak „Sacred Word” Hamzy Shakoura. [...] A co najmniej równie dobra jest klasyka chińska, na ten przykład
  sławna pekińska opera aż wciska słuchacza w fotel!

  źródło: NKJP: Internet

  Jednak to, co się dotychczas sprawdzało w serii „Oszukać przeznaczenie”, w czwartym filmie zawiodło na całej linii. Kolejne podbicie dynamiki wstępu poprzez zaserwowanie samochodowego wyścigu, miast wciskać w fotel, wprawia co najwyżej w filozoficzną zadumę nad kierunkiem rozwoju serii.

  źródło: NKJP: Jarosław Loretz: Jak zrobić z człowieka koktajl, Esensja, 2009-10-12

  [...] w momencie, gdy zaczynamy sądzić, że komiks jest nieco nietypową opowieścią obyczajową, następuje zwrot akcji po prostu wciskający czytelnika w fotel.

  źródło: NKJP: Konrad Wągrowski: Na razie pobudzamy apetyt, Esensja, 2009-04-08

  Zaraz po pojawieniu się liter, mówiących że „Film zawiera szokujące obrazy, które mogą zaniepokoić młodsze widownie”, widz bez czasu na zastanowienie się nad tym co przeczytał, jest wciskany w fotel sceną przedstawiającą zarzynanego konia.

  źródło: Internet: www.horror.com.pl

 • typ frazy: fraza czasownikowa

  ndk, pch; odmienny: wciskać

  odpowiednik aspektowy: coś wcisnęło w fotel kogoś

Data ostatniej modyfikacji: 20.04.2016