– Ja wytrzymałam tu tylko pół dnia i zrezygnowałam – potwierdza Mariola Włodarczyk, która była zatrudniona w kuchni. – To była praca ponad ludzkie siły. I łamane były wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy – dodaje.
źródło: NKJP: Internet
W wyniku zaniedbań w bezpieczeństwie i higienie pracy na budowie pieczarkarni doszło do śmierci jednego z pracowników, mieszkańca Nowej Dąbrowy. Podczas prac w wykopie jedna ze ścian przewróciła się, przygniatając robotnika.
źródło: NKJP: Wokół Poznania, Gazeta Poznańska, 2006-09-25
- Niesłusznie stawiasz sprawę, Kazimierz. To ważny kurs, w ważnej sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w naszym zakładzie. Nigdy się nie jest za starym na naukę. Na wagary nie chodź, bo wstyd tylko przynosisz hucie...
źródło: NKJP: Tadeusz Konwicki: Wiatr i pył, 2008
Odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy ponosi pracodawca. Podkreślić należy, iż odpowiedzialność ta jest niezależna od tego, czy praca w tym zakładzie wykonywana jest przez jego czy też cudzych pracowników oraz czy wykonują ją osoby pozostające w stosunku pracy czy też w jakimś innym stosunku prawnym.
źródło: NKJP: Ochrona pracy, Gazeta Ubezpieczeniowa, 2002-01-01