druga strona medalu
odwrotna strona medalu
-
drugi, przeciwny aspekt jakiegoś zagadnienia
-
- jedna strona medalu
- odwrotna strona medalu
-
ATEMATYCZNY
-
Jak na razie strażakom sprzyja pogoda. Utrzymuje się stała niska temperatura, która nie roztapia śniegu. Drugą stroną medalu jest fakt, że chłody niosą ze sobą opady białego puchu, które powodują powstawanie coraz większych nasypów śnieżnych na dachach budynków.
źródło: NKJP: marek kowalka: Uwaga na głowy!, Dziennik Zachodni, 2004-01-28
Autorzy opracowania wymieniają bardzo liczne grzechy prywatyzacji, ale zawsze można wskazać na drugą stronę medalu. Z jednej strony nie należało się tak spieszyć, ale też z drugiej nie należało zwlekać, bo z każdym rokiem czekania przedsiębiorstwa państwowe pogłębiały straty.
źródło: NKJP: Andrzej K. Wróblewski: Harce na manowcach, Polityka, 2002-01-19
Bez tej sensacyjnej przykrywki całość, w moim odczuciu, staje się przyciężka i sprawia wrażenie powierzchownej, bo widzimy tylko jedną stronę medalu, czyli bohaterów (de facto tym razem bardzo mało wyraziście zagranych). Zabrakło wygrania tej drugiej kwestii, a okazała się ona ważna do uzyskania bardzo prozaicznej rzeczy: zaangażowania emocji widza.
źródło: NKJP: Esensja: Porażki i sukcesy AD 2006, Esensja, 2007-02
Bogactwo oferty to jedna strona medalu, drugą jest jej skomplikowanie.
źródło: NKJP: Rozmawiał Jerzy Kowalski: Czas na doradców finansowych, Gazeta Ubezpieczeniowa, 2005-09-20
Szczególnie polecam Roztocze tym, którzy cenią spokój, świeże powietrze i nie potrafią wypoczywać wśród tłumów. Jest tam pusto, zwłaszcza poza sezonem turystycznym. Jest też odwrotna strona medalu - trudno o jakąkolwiek fachową informację turystyczną (choć trzeba przyznać, że mieszkańcy wychodzą ze skóry, żeby tę lukę uzupełnić, i chętnie dzielą się tym, co wiedzą).
źródło: NKJP: Beata Radecka: Gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie, Gazeta Wyborcza, 1999-02-13
-
typ frazy: fraza rzeczownikowa
ż, odmienny: druga , strona