stanęło na tym, że

 • w wyniku prowadzenia negocjacji lub ustaleń zostało uzgodnione to, o czym mowa w następującym zdaniu
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Relacje międzyludzkie

  określenia relacji międzyludzkich

  • wreszcie, w końcu stanęło na tym, że
 • Po licznych protestach i pertraktacjach stanęło na tym, że połączone będzie jedynie II LO w Kłodzku z Kłodzką Szkoła Przedsiębiorczości. Odstąpiono od łączenia szkół w Kudowie Zdroju i Nowej Rudzie [...].

  źródło: NKJP: (WEN): Przyparci do muru, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 2003-12-22

  [...] Piotr poinformował, że Elka z Weiserem nie chodzą teraz na lotnisko, tylko gdzieś za Brętowo i tam znikają nieraz na pół dnia. Stanęło więc na tym, że następnego dnia z samego rana przyczaimy się za rogiem kamienicy, po czym zbadamy dokładnie, dokąd chodzą, co robią, a także dlaczego unikają naszego towarzystwa.

  źródło: NKJP: Paweł Huelle, Weiser Dawidek, 1987

  [...] chociaż Emilka ma dopiero [...] półtora miesiąca, już się zastanawiamy, co zrobić, gdy będę miała wrócić do pracy. I chyba stanie na tym, że będę pracowała w weekendy, a Emilka zostanie wtedy z tatusiem lub babcią...

  źródło: NKJP: Internet

  Nie leżało w naszym interesie dalsze przeciąganie tej sprawy, toteż niedługo potem Bernard z Kamieńca i Tilon z Lotaryngii wzięli się do układów, po długich zaś negocjacjach stanęło wreszcie na tym, że książę Henryk ustąpi z Kalisza, kiedy otrzyma w zamian miasto Ołobok z okolicą, gdzie Przemysł ma wybudować na własny koszt zamek, ze znaczną dla siebie hańbą i uszczerbkiem finansów.

  źródło: NKJP: Witold Jabłoński: Ogród miłości, 2006

 • typ frazy: fraza zdaniowa

  dk, odmienny: stanęło

  odpowiednik aspektowy: staje na tym, że

Data ostatniej modyfikacji: 28.09.2017