osobowy fundusz płac
-
ekon. suma środków finansowych, które są przeznaczone na wynagrodzenia dla pracowników etatowo zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie
-
CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA
Praca
wynagrodzenie za pracę -
sprzeczne: bezosobowy fundusz płac
-
- limit osobowego funduszu płac
-
Padł tu zarzut, że za dużo pieniędzy wydajemy na administrację, zwłaszcza na płace w Urzędzie Miasta. Rzeczywiście, wzrost wydatków na ten nastąpił, jeśli patrzymy na liczby bezwzględne. W 2002 r. osobowy fundusz płac kształtował się na poziomie 2,5 mln, a w 2005 r. — 3,1 mln zł.
źródło: NKJP: K.Kowalski: Większość radnych zadowolona z prezydenta Wardzińskiego, Tygodnik Ciechanowski, 2006-04-13
Stwierdzić należy, że przyznane środki budżetowe, nawet po zmniejszeniu liczby etatów, i tak z trudem wystarczają na płace i należności związane z osobowym funduszem płac.
źródło: NKJP: Sprawozdanie stenograficzne z obrad Sejmu RP z dnia 19.06.1992
W czerwcu 2003. radni, na wniosek skarbnika gminy, dokonali przeniesienia środków finansowych z działu wynagrodzeń (osobowego funduszu płac), ok. 52 tys. zł, na inne zadania.
źródło: NKJP: MŻ: Rozliczyli urzędy, Gazeta Poznańska, 2004-03-16
[...] można byłoby oszczędzić trochę pieniędzy, pozwalając dyrektorom płynnie dysponować godzinami lekcyjnymi. - Jedyną możliwość manewru - przy tak skromnym budżecie - dają osobowe fundusze płac - wyjaśnia dyrektor. Gdyby mógł, zrezygnowałby m.in. z prowadzenia zajęć przysposobienia obronnego w grupach [...].
źródło: NKJP: Związane ręce dyrektorów, Dziennik Polski, 2003-01-20
-
typ frazy: fraza rzeczownikowa
m3, odmienny: osobowy , fundusz