szczęki poopadały komuś

szczeny poopadały komuś

 • to, o czym mowa, wywołało zaskoczenie i bardzo zdziwiło kilka lub wiele osób
  • szczeny poopadały komuś
  • rzadziej kopary poopadały komuś
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Stany psychiczne człowieka

  emocje i uczucia

  • szczęki poopadały z wrażenia, ze zdziwienia
 • Lada dzień z USA wróci czterech studentów Politechniki Poznańskiej. [...] pojechali tam na prywatną audiencję u Billa Gatesa, najbogatszego człowieka świata. Pojechali, bo wcześniej wymyślili program, od którego szczęki poopadały najlepszym informatykom.

  źródło: NKJP: X: Komputery w głowach, głowy w komputerach Dolina sukcesów Specjaliści od wygrywania Skąd ten fenomen?, Polska Głos Wielkopolski, 2007-06-29

  Dostałem podmuch i poleciałem - wyjaśnił spokojnie Klimek, któremu do rekordu Svena Hannawalda zabrakło zaledwie 5 m. Zaraz po treningu pojechał do domu pooglądać bajki na wideo.
  Zakopane wstrzymało oddech, narciarskim działaczom poopadały z wrażenia szczęki . Przecież Adam Małysz skakał w wieku Klimka znacznie bliżej. A legendarny Stanisław Marusarz pierwszy raz skoczył na Wielkiej Krokwi dopiero w wieku 13 lat. Na dodatek upadł.

  źródło: NKJP: Sławomir Mizerski: Klimek nadleciał, Polityka, 2004-09-25

  Wędrując w rejonach Everestu i Annapurny chcemy przeżyć niezapomnianą przygodę. Przyjmiemy wszystko, co Himalaje mają do zaoferowania. Nie będziemy mieli nic przeciwko, gdy poopadają nam szczęki, zmiękną nogi i zaniemówimy z wrażenia... na to tak naprawdę liczymy.

  źródło: NKJP: Internet

  Nawet myślałam, żeby cichcem w tę sobotę przyjechać (ale by Wam wszystkim szczęki z zaskoczenia poopadały), ale nie dam rady niestety.

  źródło: NKJP: Internet

  Pewnie adoratorki każdy facet by chciał mieć, ale wiecie, takie piękne że aż dech zapiera w piersiach (żeby innym chłopakom kopary poopadały).

  źródło: NKJP: Internet

  – Co miałam zrobić, wszystkim naopowiadałam w szkole i w ogóle, że zaczynam sesje zdjęciowe z tym fotografem. A potem jak się okazało, co to za sesje chodzą mu po głowie, to zwiałam. I co miałam powiedzieć, że ubzdurałam sobie karierę? Cała szkoła by się śmiała. A tak, w tym New Model Look, to by im szczeny poopadały.

  źródło: NKJP: Jarosław Gibas: Holzok na prezydenta, Trybuna Śląska, 2003-10-30

 • typ frazy: fraza zdaniowa

  dk, odmienny: poopadały

Data ostatniej modyfikacji: 05.02.2016