Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

1. samochodowy

• 1.

zawody sportowe, w których każdy z zawodników stara się jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę
  • CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA

Sport

dyscypliny, imprezy i rozgrywki sportowe

• kolarski, rowerowy, samochodowy; halowy; międzynarodowy, ogólnopolski; wieloetapowy; finałowy; prestiżowy wyścig; wyścig górski, przełajowy, szosowy; torowy; motocyklowy; konny; drużynowy, indywidualny; sztafetowy; eliminacyjny; długodystansowy
    • rywalizować, startować, uczestniczyć, wystartować; wygrać, zwyciężyć w wyścigu
  • Otylia Jędrzejczak wraca do wysokiej formy. Wczoraj wygrała wyścig na 100 metrów stylem motylkowym.

źródło: NKJP: Dorota Kułaga: Pod wrażeniem, Echo Dnia, 2006-05-08

Pięciu bezstronnych sędziów będzie w piątek rozpatrywało apelację ekipy Ferrari w sprawie zdyskwalifikowania jej kierowców po Grand Prix Malezji - przedostatnim wyścigu o mistrzostwo Formuły 1.

źródło: NKJP: Pięciu sprawiedliwych, Dziennik Polski, 1999-10-21

Wyścig kolarzy nie wzbudził wielkiego zainteresowania mieszkańców Sydney. Przy trasie było niewielu widzów i - w przeciwieństwie do innych aren olimpijskich - nie czuło się atmosfery wielkiego wydarzenia sportowego.

źródło: NKJP: (PAP): Telekom na podium, Dziennik Polski, 2000-09-28

Najlepszy czas na pielgrzymkę to ostatnia niedziela stycznia, kiedy w Vincennes, położonym na południowy wschód od Paryża, odbywa się najbardziej prestiżowy wyścig kłusaków na świecie - Prix d'Amerique.

źródło: NKJP: Gdy konie są bogami, Gazeta Wyborcza, 1993-02-03

Długo nie chciał zgodzić się na wyścig z Johnsonem. W końcu uległ, ale postawił warunek, że bieg na 150 m nie będzie walką o tytuł najszybszego człowieka na ziemi.

źródło: NKJP: Małgorzata Alterman: Pojedynek najszybszych, Gazeta Wyborcza, 1997-05-31

• część mowy: rzeczownik