odpowiednio przygotowane suszone liście miłorzębu japońskiego - drzewa, mające korzystne działanie na układ krwionośny i nerwowy oraz poprawiający pamięć
Właściwości lecznicze ekstraktu miłorzębu japońskiego (Gingko biloba) są w znacznej mierze uwarunkowane zawartymi w nim antyoksydantami.
źródło: NKJP: Grzegorz Bartosz: Druga twarz tlenu, 1995
Uważam też, że warto sięgnąć po miłorząb japoński, który podobnie jak lecytyna, wspomaga pracę naczyń krwionośnych mózgu, a tym samym sprzyja pamięci i uczeniu się.
źródło: NKJP: Jolanta Lenartowicz: Wspomaganie, Polska Głos Wielkopolski, 2005-03-17
Kosmetyki te zawierają wyciąg z miłorzębu japońskiego i sok z cytryny. Jeśli wolisz myć twarz wodą, w ofercie firmy Flos-Lek znajdziesz specjalny, łagodny żel [...].
źródło: NKJP: Na naczynka są sposoby, Naj, nr 41, 2003
Są to preparaty z zawartością witamin i mikroelementów oraz wyciągów z roślin, które poprawiają kondycję, koncentrację i pamięć, np. z lecytyną, żeń-szeniem, miłorzębem japońskim.
źródło: NKJP: (luk): Sposób na piątkę, Dziennik Zachodni, 2003-01-15
Miłorząb dwuklapowy zawiera flawonoidy glikozydowe i terpeny, które odpowiadają za większość z wymienionych działań na ludzkie zdrowie. [...] Istnieją także badania wykazujące, że duże dawki miłorzębu japońskiego mogą być szkodliwe dla zdrowia, np. mogą przyczyniać się do powstawania udarów.