-
2.
działalność polegająca na przedstawianiu jakiejś wiedzy w formie przystępnej, zrozumiałej dla osób niebędących specjalistami z danej dziedziny -
CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA
Działalność intelektualna człowieka
działalność naukowa -
synonimy: popularyzacja
-
„Podrzyj, wyrzuć, zacznij” jest napisana z charakterystyczną dla brytyjskiego dziennikarstwa swobodą, łączącą fakty z anegdotą, encyklopedyzm z popularyzatorstwem i ekscytującą dygresją.
źródło: Internet: notatkimola.blogspot.com
Poza badaniem i manipulacją pojedynczymi atomami w świecie ultra-wysokiej próżni zajmuje się także popularyzatorstwem fizyki.
źródło: Internet: naukoweczwartki.fais.uj.edu.pl
Staszek ma wspaniały i rzadki dar znakomitego łączenia naukowości z popularyzatorstwem. Dzięki temu książkę czyta się znakomicie, lekko i wykwintnie.
źródło: Internet: klubliterackibrzeg.pl
Postanowił bowiem całą historię opowiedzieć w formie mocno nasyconej wątkami sensacyjnymi dokumentalnej powieści. Efekt jest taki, że książkę czyta się jednym tchem, do bohaterów szybko przywiązuje, a gdy już dotrze do ostatniej strony – natychmiast zapomina o wszystkich perypetiach. Taka jest jednak cena popularyzatorstwa. Większość osób, które sięgną po „Operację WALKIRIA”, potraktuje ją prawdopodobnie jak kolejny wojenno-sensacyjny thriller wysmażony przez autora pokroju Colina Forbesa czy Kena Folletta.
źródło: NKJP: Sebastian Chosiński: Ten okrutny XX wiek: Nieudacznik z Wilczego Szańca, Esensja, 2009-04-08
-
część mowy: rzeczownik
rodzaj gramatyczny: n2
liczba pojedyncza liczba mnoga M. popularyzatorstwo
popularyzatorstwa
D. popularyzatorstwa
popularyzatorstw
C. popularyzatorstwu
popularyzatorstwom
B. popularyzatorstwo
popularyzatorstwa
N. popularyzatorstwem
popularyzatorstwami
Ms. popularyzatorstwie
popularyzatorstwach
W. popularyzatorstwo
popularyzatorstwa
Inne uwagi
Zwykle lp
-
+ popularyzatorstwo + CZEGO -
Od: popularyzować