notarialnie
-
zgodnie z prawnymi zasadami ustalonymi dla działań notariatu - instytucji
-
CZŁOWIEK W SPOŁECZEŃSTWIE
Funkcjonowanie państwa
urzędy i ich funkcjonowanie
CZŁOWIEK W SPOŁECZEŃSTWIE
Prawo i łamanie prawa
regulacje prawne -
- przeprowadzić, załatwić, zrzec się; poświadczony, potwierdzony, uwierzytelniony, zabezpieczony notarialnie
-
Nie istnieje więc, wbrew zarzutom skarżących, wymóg podejmowania uchwał przez jedynego wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wykonującego uprawnienia zgromadzenia wspólników, w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym.
źródło: NKJP: Wyrok z dnia 13 kwietnia 2005 r., IV CK 686/04, Orzecznictwo Sądu Najwyższego, Izba Cywilna
W 1922 przeprowadziliśmy notarialnie podział majątku, w wyniku czego otrzymałem z majątku w Święcicy 480 hektarów, do którego w roku 1922 dodzierżawiłem dalsze 270 hektarów od mego brata.
źródło: NKJP: Antoni Kroh: Starorzecza, 2010
Zdaniem Sądu Rejonowego, przedłożone odpisy orzeczeń sądowych, notarialnie potwierdzone, nie są tytułami wykonawczymi w rozumieniu art. 776 k.p.c. i nie mogą stanowić podstawy wpisu hipoteki przymusowej w oparciu o art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece.
źródło: NKJP: Uchwała z dnia 8 grudnia 2005 r., III CZP 101/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego, Izba Cywilna
Podmiot uprawniony do uzyskania kompensaty zobowiązań Skarbu Państwa [...] jest obowiązany wskazać podstawę przejęcia wierzytelności wobec Skarbu Państwa, przedstawiając, na żądanie wojewody, oryginał lub uwierzytelnioną notarialnie kopię każdego dokumentu, który ma uzasadniać przejęcie wierzytelności [...].
źródło: NKJP: Ustawa o zasadach i formach uregulowania zobowiązań Skarbu Państwa wynikających z orzeczeń Społecznej Komisji Rewindykacyjnej, 2001
Dyrektor MPBO miał tylko jedno żądanie - żeby ugoda została zawarta notarialnie; był gotowy przystać na spłatę długu w ratach, a nawet zrezygnować z części roszczeń.
źródło: NKJP: Katarzyna Klukowska: Czy kolejnej warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej grozi upadłość?, Gazeta Wyborcza, 1999-02-24
-
część mowy: przysłówek
-
Od: notarialny
W postaci notarjalnie