w kratkę

Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

2. grać

 • 2.

  raz lepiej, a raz gorzej
 • KATEGORIE FIZYCZNE

  Cechy i właściwości materii

  jakość i intensywność

  • grać, jeździć, skakać w kratkę
 • W kratkę układa się gra kadetów Jacka Sowy. Na inaugurację sezonu pokonali drużynę AZS u Politechniki Gliwice, następnie odnotowali przykrą porażkę, po pięciu setach z MOS Będzin, potem jaworznickich kadetów pokonał MMKS Dąbrowa Górnicza, a w ostatniej serii spotkań drużyna prowadzona przez Jacka Sowę wygrała z Olimpia Katowice w trzech setach.

  źródło: NKJP: AgA: Siatkarze MCKiS, Co Tydzień Jaworzno, 2004-10-21

  Tarnovia do potentatów I ligi nie należy, ale i Stal na razie gra w kratkę, więc wynik tego pojedynku był przed jego rozpoczęciem sprawą zupełnie otwartą.

  źródło: NKJP: Sztafeta, 2007-10-31

  Popularny „Świder” nie odpuszczał, choć już dzień później startował w lidze angielskiej [...]. Z jego dobrej jazdy niewiele jednak wynikało, bo w kratkę jeździł Maciej Kuciapa, a końcówkę meczu fatalną miał Patryk Pawlaszczyk (zera w dwóch ostatnich startach).

  źródło: NKJP: Tygodnik Rybnicki, 2008-09-30

  Przez całą rundę zespół prezentował równą formę, grając prosty, ale poukładany i skuteczny futbol. W pierwszych czterech meczach odniósł 3 zwycięstwa, co pozwoliło drużynie uwierzyć we własne możliwości. W kolejnych spotkaniach czarno-niebiescy punktowali w kratkę, ale porażek z liderami: Siarką (1:2), Stalą (2:4) i Polonią (1:2), po których zespół osunął się w dolną połówkę tabeli, nie muszą się wstydzić.

  źródło: NKJP: Z-ak: Nie wszyscy zadowoleni, Życie Podkarpackie, 2008-11-19

 • typ frazy: fraza przysłówkowa

  ndm