gorący kartofel

gorący ziemniak

 • sprawa tak bardzo kłopotliwa i trudna do załatwienia, że każdy stara się uniknąć odpowiedzialności za jej załatwienie i obarczyć odpowiedzialnością kogoś innego
  • gorący ziemniak
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Ocena i wartościowanie

  słownictwo oceniające

 • Są oni tak bardzo zajęci sobą, że nie mają czasu, aby zająć się kolejnym gorącym kartoflem. Ponad dziesięć milionów uczestników drugiego filara [...] nie ma pojęcia, w jaki sposób będą otrzymywać swoją część emerytury z tego źródła. Najpierw rząd uznał, że należy w tym celu powołać zakłady emerytalne. Okazuje się jednak, że ich działalność będzie zbyt kosztowna, a sfinansować ją muszą nasze oszczędności. Stosowna ustawa została więc w Sejmie zablokowana i rozważa się pomysł, aby pieniądze, które zarobią dla nas OFE, po naszym przejściu na emeryturę wróciły do ZUS i to on będzie nam wypłacać świadczenia.

  źródło: NKJP: Joanna Solska: Żaba czeka na księcia, Polityka, 2000-12-16

  Gdyby sąd uznał dziś winę, to musiałby wydać JAKIKOLWIEK wyrok skazujący, więc lepiej było ten gorący kartofel podrzucić następnemu.

  źródło: Internet: tvnwarszawa.tvn24.pl

  Petycja [...] to dla władz uczelni gorący ziemniak. Prorektor [...] przekazał sprawę swojemu pełnomocnikowi ds. dydaktycznych. Z kolei J[...] scedował ją do rozstrzygnięcia dziekanom wydziałów oraz zlecił niezależną analizę radcy prawnemu.

  źródło: NKJP: Marek Obszarny: Bunt w akademii, Dziennik Łódzki, 2006-01-20

 • typ frazy: fraza rzeczownikowa

  m3, odmienny: gorący, kartofel
  Zwykle lp
 • ang. hot potato

Data ostatniej modyfikacji: 12.06.2019