od Annasza do Kajfasza

 • książk.  tak, że jest się kierowanym coraz to do innej osoby lub instytucji, gdzie bezskutecznie próbuje się załatwić jakąś sprawę
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Relacje międzyludzkie

  określenia relacji międzyludzkich

  • chodzić, odsyłać kogoś od Annasza do Kajfasza
 • [...] na wszystko należało mieć odpowiednie papiery, zezwolenia, pieczątki, podpisy, a i tak całość funkcjonowała bez ładu i składu. Tu pełnomocnicy rządu lubelskiego, tam nowo powstałe organizacje związkowe, nikt nie chciał podejmować na swoje ryzyko decyzji, odsyłano nas od Annasza do Kajfasza.

  źródło: NKJP: Tadeusz Kwiatkowski: Panopticum, 1995

  – Każdy nas olewa i odsyła do kogoś innego. Chodzimy więc od Annasza do Kajfasza i nic z tego nie wynika – denerwuje się Zbigniew Nowak [...].

  źródło: NKJP: Tadeusz Jachnicki: Krajowy trakt śmierci, Gazeta Krakowska, 2006-09-14

  [...] kiedy próbowałam dowiedzieć się czegoś [...], byłam odsyłana od Annasza do Kajfasza zanim uzyskałam jakąkolwiek informację [...].

  źródło: Internet: gry-planszowe.pl/forum

  Wyrabiałem nowy dowód osobisty na ulicy Szwedzkiej i po znaczki skarbowe wysłali mnie do ratusza i tak krążę od rana od Annasza do Kajfasza [...].

  źródło: NKJP: (HSZ): Skarżą się gazecie, Gazeta Krakowska, 2003-04-23

 • typ frazy: fraza przysłówkowa

  ndm
 • W Ewangelii wg św. Jana Jezus w trakcie swojego procesu jest przesłuchiwany m.in. w domu arcykapłana Annasza, a następnie zostaje zaprowadzony do osądzenia do domu arcykapłana Kajfasza (J, 18, 12-24).

Data ostatniej modyfikacji: 26.04.2018