lot

Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

1. ptaka

  • 1.

    poruszanie się czegoś w powietrzu
  • KATEGORIE FIZYCZNE

    Cechy i właściwości materii

    ruch i spoczynek

    • lot bomby, krążka, kul, maszyn, piłki, pocisku; bezzałogowca, promu (kosmicznego), rakiety, samolotu, statku, sterowca, śmigłowca, wahadłowca; gołębia, jaskółki, orła, osy, pszczół, trzmiela, wrony; loty balonów
    • kierunek, parametry, szybkość, tor, trasa lotu
  • Pilot [...] za pomocą komend dokonuje korekty toru lotu bomby.

    źródło: KWSJP: Jerzy Liwiński: Pustynny lis, 1999, prasa

    W rzeczywistości cały lot pocisku artyleryjskiego trwa kilka sekund, co stawia radarowi bardzo wysokie wymagania.

    źródło: KWSJP: Zbigniew Czekała: Parada radarów, 1999

  • część mowy: rzeczownik

    rodzaj gramatyczny: m3

    liczba pojedyncza liczba mnoga
    M. lot
    loty
    D. lotu
    lotów
    C. lotowi
    lotom
    B. lot
    loty
    N. lotem
    lotami
    Ms. locie
    lotach
    W. locie
    loty
  • Zob. lecieć