dog argentyński

 • zool.  duży pies obronny o muskularnej budowie ciała, białej, krótkiej, gładkiej sierści, krótkim pysku z silnymi szczękami; wyhodowany w Argentynie, gdzie wykorzystywany jest do polowań na dzikie zwierzęta; zaliczany do ras agresywnych
 • CZŁOWIEK I PRZYRODA

  Świat zwierząt

  zwierzęta domowe i hodowlane

 • hiperonimy:  pies
 • - Wpadli przez doga argentyńskiego, którego „Siwy” zabrał ze sobą do Krakowa - mówi [...] rzecznik prasowy małopolskiej policji. Biały, duży i bardzo charakterystyczny krótkowłosy pies był ostatnim elementem, który umożliwił bezsprzecznie potwierdzenie tożsamości Piotra Sz.

  źródło: NKJP: Dog zdradził bandytówDziennik Polski 2001-07-10

  W 1998 r. minister spraw wewnętrznych wydał rozporządzenie w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne. Na liście znalazł się m.in. buldog amerykański, dog argentyński, rottweiler, moskiewski stróżujący i owczarek kaukaski.

  źródło: NKJP: K.Jakubowski: W Mławie gryzą psy, Tygodnik Ciechanowski, 2004-03-03

  Głuchota przytrafia się głównie psom ras biało umaszczonych, a więc właśnie dalmatyńczykom, dogom argentyńskim, bokserom, bulterierom [...].

  źródło: Internet: piesek-mydog.blog.onet.pl

  Dwa piętra wyżej mieszkała miła pani z dwoma dogami argentyńskimi. Pies był ok, ale suka potrafiła zrywać się ze smyczy i atakować.

  źródło: Internet: thesaurus.com.pl/forum

 • typ frazy: fraza rzeczownikowa

  m2, odmienny: dog, argentyński
Data ostatniej modyfikacji: 25.01.2018