W zeszłym roku słyszeliśmy, że przy końcu roku, licząc łącznie z liceami, zadłużenie było 2,5 bln. Teraz pan określa je na 4,8 bln. Czyli mamy dubelt tego długu w bardzo krótkim czasie, przy zachowaniu tempa finansowania oświaty z poprzedniego okresu.
źródło: NKJP: Sprawozdanie stenograficzne z obrad Sejmu RP z dnia 22.04.1994 r.