-
Wojskowe Służby Informacyjne
-
1.
polska instytucja państwowa prowadząca wojskową działalność wywiadowczą i kontrwywiadowczą, działająca w latach 1991-2006
-
[wu-es-i]
-
CZŁOWIEK W SPOŁECZEŃSTWIE
Prawo i łamanie prawa
policja i inne służby mundurowe -
- oficer, szef; działania WSI
- współpracować z WSI
-
W WSI pracowało ok. 2 tys. osób. 1,2 tys. z nich to oficerowie, chorąży i podoficerowie, reszta to pracownicy techniczni i administracja. Większość w kontrwywiadzie.
źródło: NKJP: Piotr Pytlakowski: Służby po raporcie, Polityka, 2007-03-17
Sejm zajmie się dziś prezydenckimi projektami ustaw o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i powołaniu służb wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Projekty przewidują, że WSI zostaną zlikwidowane 30 czerwca, a od 1 lipca w ich miejsce działać będzie Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Służba Wywiadu Wojskowego.
źródło: NKJP: Sejm o likwidacji WSI, Super Express, 2006
W raporcie dotyczącym Wojskowych Służb Informacyjnych [...] znajduje się informacja, iż właściciele [...] mieli współpracować z WSI w celu powołania firmy telewizyjnej.
źródło: NKJP: Internet
Niezależnie od toku prac legislacyjnych nad ustawą o WSI, sejmowa Komisja do Spraw Służb Specjalnych prowadzi prace wyjaśniające związane z niektórymi działaniami WSI w latach ubiegłych [...].
źródło: NKJP: Sprawozdanie stenograficzne z obrad Sejmu RP z dnia 13.06.2003
Inwigilowano środowisko dziennikarskie i partie polityczne. W latach dziewięćdziesiątych WSI miało 10 tysięcy współpracowników.
źródło: NKJP: Katarzyna Borowska: Kto otwiera szampana?, Gazeta Krakowska, 2007-02-17
-
część mowy: rzeczownik
rodzaj gramatyczny: n2, p2
liczba pojedyncza liczba mnoga M. WSI
WSI
D. WSI
WSI
C. WSI
WSI
B. WSI
WSI
N. WSI
WSI
Ms. WSI
WSI
W. WSI
WSI