Zakazany owoc najlepiej smakuje

Zakazany owoc smakuje najlepiej

 • najbardziej atrakcyjne i pożądane wydaje się to, co jest zakazane
 • Zwykle używane jako komentarz.

  • Zakazany owoc smakuje najlepiej
 • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

  Ocena i wartościowanie

  prawdy i wartości życiowe

 • Przecież ta (niewielka raczej) część młodzieży, uzależniona od wysokoprocentowych trunków, zamiast w sklepach monopolowych zacznie się bez trudu zaopatrywać w melinach, których nikt w Polsce nie zlikwidował. Tak więc wyegzekwowanie tego zakazu w żaden sposób ich nie dotknie. Gorzej, że na meliny mogą trafić również ci, którzy w sklepie chcieli kupić np. jedno piwo czy wino (bo większość nastolatków pije alkohol raczej w niewielkich ilościach), w czym nie ma chyba nic złego. Zamiast tego - będą truć się jakimiś pokątnymi „wynalazkami”, przecież zakazany owoc najlepiej smakuje.

  źródło: NKJP: Jakub Kosek: Prawo społecznie nie akceptowane, Gazeta Wyborcza, 1996-11-27

  Modne dyskoteki to niebezpieczna pokusa dla nastolatka. Zbyt wiele tam zagrożeń: nieznane towarzystwo, alkohol, papierosy, a często i dealerzy narkotyków. Nic dziwnego, że twoje dorastające dziecko chce poznać takie miejsca - zakazany owoc najlepiej smakuje.

  źródło: Internet

  Do niezbyt przemyślanego naśladownictwa zachowań starszych inspirują dzieci sami dorośli. Podsuwają im gumy do żucia w kształcie papierosów, serwują bąbelkujące szampany dla dzieci (które koniecznie trzeba rozlać na kinderbalu w kieliszki), organizują konkursy dla małych miss, 5-latkom kupują dziecięce kosmetyki. - Dzieci wkraczają w ten świat dorosłych bardzo chętnie, bowiem zakazany owoc smakuje najlepiej.

  źródło: NKJP: Agata Niebudek: Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, Echo Dnia, 2004-05-31

 • typ frazy: fraza zdaniowa

Data ostatniej modyfikacji: 20.01.2010