Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu

 • powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy chcemy powiedzieć, że na rodzinie nie można polegać, a szczególnie gdy chodzi o sprawy finansowe
 • Zwykle jako gorzki komentarz.

 • CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA

  Rodzina

  relacje rodzinne

 • Tym razem powiedzenie: „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu” traci swój zakorzeniony sens. Dezaktualizuje się doszczętnie, a to wszystko dzięki klanowi Waglewskich. Za ich sprawą zapewne zacznie obowiązywać całkowicie nowe porzekadło o jak najbardziej pozytywnym zabarwieniu: „Z rodziną najlepiej wychodzi się, muzykując”.

  źródło: Internet

  Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Mieszkanka Mielca na długo zapamięta to przysłowie. Przez swoją łatwowierność i więzy rodzinne straciła 3 tys. zł. Została oszukana przez telefon!

  źródło: NKJP: /MB/: Z rodziną - na zdjęciu, Echo Dnia, 2004-08-25

  Z każdym kolejnym rokiem swojego życia przekonuję się o prawdziwości powiedzenia, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Ktoś kiedyś powiedział mi, że najbliższymi w naszym życiu osobami jest nasze rodzeństwo ... z wyboru, czyli nasi prawdziwi przyjaciele. Bo ta rodzina z przydziału, choć teoretycznie jest grupą najbliższych nam ludzi, to jednak paradoksalnie oni najczęściej grają główne role w spektaklach nieporozumień, spięć czy zatargów, ewentualnie stanowią ich przyczynę.

  źródło: Internet

 • typ frazy: fraza zdaniowa

MODYFIKACJE:
Z rodziną najlepiej wychodzi się na plakatach.
źródło: Internet
Data ostatniej modyfikacji: 20.01.2010