• CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

Ocena i wartościowanie

wola, postawy, nastawienie człowieka wobec świata i życia

• ktoś zapisał bramkę, gola, punkt, sukces, zwycięstwo na swoim koncie
  • Od samego początku gospodarze grali lepiej i co najważniejsze skuteczniej. Już po 6 min prowadzili 4:1, a w 11 min zapisali na swoim koncie 11 bramkę.

źródło: NKJP: (u): Przełamać złą passę, Dziennik Bałtycki, 2003-10-14

Po zmianie stron Remes prowadził grę, ale w 87. minucie Marciniak zdobył 2. gola dla gości. Minutę przed końcem honorowe trafienie zapisał na swoim koncie Łukasz Rewers.

źródło: NKJP: Marek Orłowski: IV Liga grupa północna, Gazeta Poznańska, 2006-08-28

Marta Wasilewicz ma 10 lat, a od pięciu lat uczy się gry na skrzypcach. Dzięki młodej skrzypaczce, bolesławiecka szkoła muzyczna może zapisać na swoim koncie kolejny sukces.

źródło: NKJP: (LEG): Marta z talentem, Gazeta Wrocławska, 2003-03-14

W tej rundzie zdobyliśmy 23 oczka. Ja nie mówię, ile ich mamy zapisanych na swoim koncie, ale ile ogółem wywalczyliśmy na boisku (Sandecji odjęto 3 punkty za mecz z Tłokami, przyp. dg). Mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych rund w której uczestniczyłem jako zawodnik Sandecji.

źródło: NKJP: Dariusz Grzyb: Jesteśmy zadowoleni, Gazeta Krakowska, 2005-11-14

• typ frazy: fraza czasownikowa

dk, pch; odmienny: zapisać

odpowiednik aspektowy: ktoś zapisuje coś na swoim koncie

Data ostatniej modyfikacji: 13.10.2017