ktoś połączył przyjemne z pożytecznym

  • ktoś zrobił coś, co było dla niego lub kogoś innego miłe i sprawiło mu lub komuś innemu radość, a zarazem było też przydatne
  • CZŁOWIEK JAKO ISTOTA PSYCHICZNA

    Ocena i wartościowanie

    wola, postawy, nastawienie człowieka wobec świata i życia

  • W środę, ramach festiwalu, zorganizowano dzień gier i zabaw dla uczniów Zespołu Szkół w Kochłowicach przy ul. Oświęcimskiej. Dzieci i młodzież połączyły przyjemne z pożytecznym i przy okazji dobrej zabawy zgłębiały wiedzę na temat śląskich tradycji i obyczajów.

    źródło: NKJP: (mapu): Nasze małe Ojczyzny, Dziennik Zachodni, 2003-05-30

    Jeśli lubisz jeździć na rowerze, połącz przyjemne z pożytecznym. Dobrze jest wówczas ubrać strój, który nie przepuszcza powietrza i wysmarować ciało preparatem przyspieszającym spalanie tłuszczu, efekt murowany.

    źródło: NKJP: (maz): Zrzuć pomarańczową skórkę, Dziennik Zachodni, 2006-06-28

    Zamiast kazać dziecku przepisać pół strony tekstu z podręcznika w celu poćwiczenia ortografii, znajdź dla niego (lub sam stwórz) odpowiednie krzyżówki, rebusy i zagadki, które spełnią tę samą rolę. Dziecko połączy przyjemne z pożytecznym.

    źródło: NKJP: Jolanta Gajda: ABC Mądrego Rodzica: Inteligencja Twojego Dziecka, 2009

    [...] przypominam sobie o czymś, co robiłam pięć lat temu. Wtedy udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wykonując w parku piruety na rolkach, zostałam zaczepiona przez mężczyznę, który przedstawił się jako „castinger” i zaangażował moje roztańczone nogi do reklamy kremu na żylaki.

    źródło: NKJP: Dzień dobry, ja na casting, Glamour, 2003-05

    [...] w czwartek wszyscy wychowankowie warsztatów wspólnie wzięli udział w pieszej wędrówce, podczas której zbierali kwiaty, trawę i inne rośliny, z których utworzyli kolorowe wianki i stroiki. Piątek był więc dniem pracowitym dla podopiecznych. Tworzyli nie tylko ciekawe kompozycje kwiatowe, ale poznali nowe gatunki roślin. Terapeuci połączyli przyjemne z pożytecznym.

    źródło: NKJP: MB: Powitanie lata przez uczestników WTZ, Nakielski Czas,

  • typ frazy: fraza czasownikowa

    dk, npch; odmienny:  połączyć 

    odpowiednik aspektowy: ktoś łączy przyjemne z pożytecznym

Data ostatniej modyfikacji: 12.03.2015