ktoś wsiadł na swojego konika
ktoś wsiadł na swego konika
ktoś wsiadł na swojego ulubionego konika
-
ktoś zaczął mówić na swój ulubiony temat
-
- ktoś dosiadł swojego konika
- ktoś wsiadł na swego konika
- ktoś wsiadł na swojego ulubionego konika
-
CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA
Czas wolny
hobby i zainteresowania -
Nie chciał, żeby Talmud znalazł się w rękach chrześcijanina. [...] - Na to Stasinek wtrącił, że trzeba było pójść do innego księgarza. - To by nic nie dało. Oni są w zmowie... - oświadczył ksiądz Wincenty i wsiadł na swojego konika. - Weźmy Talmud, z którego korzysta całe żydostwo od stuleci. Skoro mimo upływu wieków ta księga nie straciła znaczenia, musi posiadać jakąś niezwykłą wagę [...]
źródło: NKJP: Michał Komar: Wtajemniczenia, 2009
Mężczyzna, zaskoczony raczej faktem, że Lama może wiedzieć coś o kulinarnym klejnocie w koronie Mediolanu, aż uniósł się ze swojego miejsca. Lama kontynuował, aby objaśnić zebranym, jakie są najlepsze sposoby przygotowania risotto Milanese. Włoch wpadł w ekstazę. Lama wsiadł na swojego konika. – A czy znacie tą maleńką restaurację za Duomo- tam podają najlepsze risotto w całym Mediolanie.
źródło: Internet: eioba.pl
Jak zawsze, [...] wsiadł na swojego ulubionego konika, czyli zrzucanie innym manipulacji. No i potem mamy eskalację... Jesteśmy na forum historycznym, nie politycznym i nikt nie ma interesu w manipulowaniu czegokolwiek.
źródło: NKJP: Internet
- Widzi pan. A my jesteśmy przeważnie młode, ładne, chcemy coś mieć z życia. Więc czemu nie korzystać, jak
się nadarza okazja nieco lepszego zarobku? . Ewa wsiadła na swego „konika”, zapomniawszy przez chwilę o głównym celu spotkania z Szylingiem.źródło: Internet: Tadeusz Godlewski: W pewnej kamienicy, Dziennik Łódzki, 1946-09-03 (bc.wimbp.lodz.pl)
Na początku książki odniosłam wrażenie, że autor dosiadł swojego konika i na temat koni oraz ich roli w średniowiecznej Polsce naprawdę ma coś do powiedzenia. We wstępie przywołuje bogatą literaturę traktującą o koniach w różnych aspektach
źródło: Internet: o-historii.pl
-
typ frazy: fraza czasownikowa
dk, npch; odmienny: wsiąśćodpowiednik aspektowy: ktoś wsiada na swojego konika