urzęd.pora (od godziny 6 rano do 23 w nocy), kiedy w telewizji nie można nadawać programów zawierających pornografię, szczególną przemoc i inne treści niebezpieczne dla rozwoju psychicznego dzieci i młodzieży
Emisja tego filmu rozpoczęła się w TVP 1 o godz. 23.20 w środę (9 maja). W tym artystycznym obrazie znajdują się dość mocne sceny erotyczne, to mogłoby posłużyć TVP za usprawiedliwienie godziny nadawania. Od godz. 6 do 23 obowiązuje bowiem czas ochronny dla dzieci i młodzieży.
źródło: NKJP: Krystyna Lubelska: Wśród nocnej ciszy, Polityka, 2001-06-02
Szczegółowe zapisy znajdują się w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 2001 roku. Realizując europejskie standardy niedostępności niestosownych treści dla dzieci i młodzieży, wybrano kryterium czasu ochronnego, w którym nie mogą się one pojawiać.
źródło: NKJP: Artur Boiński: Mniej przemocy?, Polska Głos Wielkopolski, 2004-04-13
Problem, o którym dzisiaj dyskutujemy, nie polega na tym, że w ogóle w telewizji nie powinny być pokazywane filmy, które zawierają sceny brutalne i erotyczne, tylko na tym, że jest łamana ustawa w kwestii czasu ochronnego, że są one pokazywane w tym czasie, który jest ogólnie dostępny dla dzieci [...].
źródło: NKJP: Sprawozdanie stenograficzne z obrad Sejmu RP z dnia 09.01.2002
Ostatnio anorektyczny K.W. w Polsacie, w tzw. czasie ochronnym przed godziną 23 też błysnął gołymi pośladkami.
źródło: NKJP: (a): Z magla, Gazeta Krakowska, 2004-04-01