przeciąganie liny

Hasło ma wiele znaczeń,
wybierz to, które Cię interesuje

1. zabawa

  • 1.

    zabawa o charakterze sportowym polegająca na tym, że dwie rywalizujące ze osoby lub drużyny muszą tak mocno ciągnąć trzymany przez siebie koniec liny, aby przeciągnąć przeciwnika lub przeciwników na swoją stronę, za linię wyznaczoną umownie pośrodku pomiędzy osobami lub zespołami i tym samym zapewnić sobie zwycięstwo
  • CODZIENNE ŻYCIE CZŁOWIEKA

    Czas wolny

    gry i zabawy

    • konkurencja, konkurs przeciągania liny
    • próbować sił w przeciąganiu liny
  • W niedzielę, 5 września o godz. 13.00 w Poroninie rozpocznie się festyn. Największe atrakcje czekają uczestników od godz. 16.00. Wystąpi Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie i zespół regionalny. Odbędą się też konkursy sportowe i sprawnościowe: przeciąganie liny drużyn pięcioosobowych, wchodzenie na czas na pięciometrowy słup oraz rzutki do celu.

    źródło: NKJP: jof: Festyn w Poroninie, Tygodnik Podhalański, 1999

    W rzutach piłką do kosza wygrali zawodnicy z Pelplina. W konkurencji przeciągania liny silniejsi od zawodników z Pruszcza Gdańskiego okazali się siłacze z Narków.

    źródło: NKJP: (józ): Taniec na gazecie, Dziennik Tczewski, 2000-07-07

    W czasie imprezy odbyło się wiele konkurencji sprawnościowych dla dorosłych i dzieci. Dzieci mogły spróbować swoich sił w przeciąganiu liny. Mogły także postrzelać z pistoletu, zagrać w piłkę nożną ze związanymi nogami oraz wziąć udział w konkursie rysunkowym.

    źródło: NKJP: (isz): Zabawa u Baby Jagi, Dziennik Powiatu Bytowskiego, 1999-10-08

    [...] po co się transportowało sprzęt i ludzi setki kilometrów? Czy nie większe zainteresowanie i efekty byłyby, gdyby taką wystawę zorganizować przy okazji triathlonu w Górznie albo w czasie gminnych dożynek w Grzybnie? [...] No chyba że przedstawicieli naszych władz zachwyciły plebejskie zabawy z przeciąganiem liny, piciem piwa na czas i temu podobne harce.

    źródło: NKJP: (E.A.): Podróże bez efektów, Gazeta Brodnicka, 1999-09-16

  • typ frazy: fraza rzeczownikowa

    n2, odmienny:  przeciąganie 
    Zwykle lp