-
1.
nadawca wskazuje sprawcę działań, o których mowa -
wykładnik przynależności
-
- Pomyślałam, że chciałabym się z panią zobaczyć. I tyle.
- To bardzo miło z pani strony - odpowiedziałam i naprawdę byłam mile zaskoczona.źródło: NKJP: Maria Nurowska: Rosyjski kochanek, 1996
Można oczywiście zrozumieć złośliwości pod adresem nowego przewodniczącego płynące ze strony jego przeciwników, bo ten wybór narusza ustaloną hierarchię i dobrze już oswojone miejsca w partyjnym szeregu.
źródło: NKJP: Janina Paradowska, Polityka, 2008-06-21
ISOC Polska wskazuje ponadto, że przepisy karne w nowelizacji są bardzo nieprecyzyjne i znacząco odbiegają od standardów demokratycznego państwa prawa […]. Ich ogólnikowość i dowolność interpretacji może zdaniem członków organizacji doprowadzić do absurdalnych sytuacji i nadużyć ze strony organów ścigania […].
źródło: NKJP: Krzysztof Gontarek: Polską kulturą będą rządzić koncerny! – ostrzega ISOC Polska, Dziennik Internautów, 2006-05-08
Potępienie ze strony opinii publicznej nie jest ciągle wystarczające, ale niewątpliwy rozwój demokracji przedstawicielskiej pozwala patrzeć na szanse Ukrainy, oraz jej gospodarki, z optymizmem.
źródło: NKJP: rtk: A jednak się kręci, Gazeta Krakowska, 2001-08-22
Bo też odrodzenie rynku muzycznego nie przyszło ze strony pogrążonych w marazmie i w coraz większym stopniu skoncentrowanych na niewymagającym promocji katalogu zagranicznym wielkich wytwórni.
źródło: NKJP: Mirosław Pęczak, Mariusz Czubaj: Kto tak pięknie gra?, Polityka, 2001-03-17
-
część mowy: przyimek
-
ze strony KOGO
z CZYJEJ strony
Rz. - osoba lub grupa osóbszyk: zewnętrzny: stały: antepozycja, Zaimek w interpozycji
wewnętrzny: stały